Fixtures & Club Days - 2019

The following is a full list of club fixtures and club days for 2019 in date sequence.

To view the fixtures in calendar format, click here.

For individual league fixtures and results and results to date, as well as results from 2014 to 2018, please hover over the Fixtures & results tab above and click on the appropriate league.

 

Day

Date

Time

League

Opponents

Rinks

H/A

Fri

19-Apr

9.00

Events

Clear-up day

 

H

Sun

28-Apr

2.30

Events

D1 v D5 Pre-season

6

H

Thu

30-Apr

6.30

C.D. Div 5

Girton

4

A

Wed

1-May

2.30

Foxton

Meldreth

3

H

Thu

2-May

6.30

C.D. Div 1

Cambs. & Co.

4

H

Fri

3-May

6.30

Bus. Hse. B

Milton

2

A

Fri

3-May

6.30

Bus. Hse. A

Cambs. & Co.

2

A

Tue

7-May

6.30

C.D. Div 5

Fenstanton

4

H

Wed

8-May

2.30

Foxton

Comberton

3

H

Wed

8-May

2.30

Friendly

Buntingford Ladies (Cup)

2

A

Wed

8-May

6.30

C.D. Div 1

Abbey

4

A

Thu

9-May

6.30

Bus. Hse. A

Abington A

2

A

Fri

10-May

6.30

Meldreth

Sawston B

4

A

Sun

12-May

2.30

Friendly

Elsenham

4

A

Mon

13-May

2.30

Foxton

Barton

3

A

Mon

13-May

6.30

C.D. Div 5

Needingworth

4

A

Tue

14-May

6.30

BH Mens

Cambs. & Co.

2

A

Tue

14-May

6.30

C.D. Div 1

Alex Beehive

4

H

Wed

15-May

2.30

Foxton

Newnham

3

A

Wed

15-May

6.30

BH Mens

Beach B

2

A

Thu

16-May

6.30

Meldreth

Great Shelford

4

H

Fri

17-May

6.30

BH Mens

Post Office A

2

A

Fri

17-May

6.30

Bus. Hse. A

Alex Beehive

2

H

Sun

19-May

2.30

Events

Play Switch Club Day

6

H

Tue

21-May

6.30

C.D. Div 5

Little Shelford

4

H

Wed

22-May

2.30

Foxton

Histon

3

H

Wed

22-May

6.30

C.D. Div 1

Balsham

4

A

Thu

23-May

6.30

Meldreth

Duxford

4

A

Fri

24-May

6.30

Bus. Hse. B

Coton

2

H

Fri

24-May

6.30

Bus. Hse. A

T.W.I.

2

A

Sun

26-May

2.30

Friendly

Meldreth Charity Match

6

A

Mon

26-May

6.30

Meldreth

Royston

4

H

Tue

28-May

6.30

BH Mens

Alex Beehive

2

A

Tue

28-May

6.30

C.D. Div 1

Beach

4

H

Wed

29-May

2.30

Foxton

Foxton

3

H

Wed

29-May

6.30

Bus. Hse. A

Longstanton A

2

H

Thu

30-May

6.30

C.D. Div 5

Milton

4

A

Fri

31-May

6.30

Meldreth

Comberton

4

H

Sun

2-Jun

2.30

Friendly

Riverain

4

H

Mon

3-Jun

6.30

Meldreth

Gamlingay

4

A

Tue

4-Jun

6.30

BH Mens

B.T.

2

H

Tue

4-Jun

6.30

C.D. Div 1

Chesterton

4

A

Wed

5-Jun

2.30

Foxton

Great Shelford

3

A

Wed

5-Jun

6.30

Bus. Hse. B

Comberton

2

H

Thu

6-Jun

6.30

C.D. Div 5

Eternit

4

H

Fri

7-Jun

6.30

Bus. Hse. B

Eternit

2

H

Fri

7-Jun

6.30

Bus. Hse. A

Girton

2

H

Sun

9-Jun

2.30

Friendly

Buntingford 

6

A

Mon

10-Jun

2.30

Friendly

North Herts

4

H

Mon

10-Jun

6.30

Meldreth

Coleridge

4

H

Tue

11-Jun

6.30

BH Mens

C.U.P.

2

A

Tue

11-Jun

6.30

C.D. Div 1

Fenstanton

4

H

Wed

12-Jun

2.30

Foxton

Sawston

3

H

Wed

12-Jun

6.30

Bus. Hse. B

Willingham A

2

A

Wed

12-Jun

6.30

C.D. Div 1

Gilbert Cup - Mitchell Lodge

5

H/A

Thu

13-Jun

6.30

BH Mens

Mitchell Lodge

2

A

Thu

13-Jun

6.30

Meldreth

Newnham

4

A

Fri

14-Jun

6.30

Bus. Hse. A

Trumpington

2

A

Fri

14-Jun

6.30

C.D. Div 5

Histon

4

A

Sun

16-Jun

2.30

Friendly

Willian

4

H

Mon

17-Jun

6.30

C.D. Div 1

Haddenham

4

A

Tue

18-Jun

6.30

Bus. Hse. A

Longstanton B

2

A

Wed

19-Jun

2.30

Foxton

Little Shelford

3

A

Thu

20-Jun

6.30

C.D. Div 5

Abington

4

H

Fri

21-Jun

6.30

BH Mens

Milton B

2

A

Fri

21-Jun

6.30

C.D. Div 1

Sawston

4

H

Sun

23-Jun

2.30

Events

Competitions Catch up Day

6

H

Mon

24-Jun

6.30

Bus. Hse. B

Abington B

2

H

Mon

24-Jun

6.30

Bus. Hse. A

Great Shelford

2

H

Tue

25-Jun

6.30

C.D. Div 5

Needingworth

4

H

Wed

26-Jun

2.30

Foxton

Coton

3

A

Wed

26-Jun

6.30

Bus. Hse. B

City

2

H

Thu

27-Jun

6.30

Meldreth

Coton

4

H

Sun

30-Jun

2.30

Events

Ladies v Gents

6

H

Mon

1-Jul

6.30

C.D. Div 1

Haddenham

4

H

Tue

2-Jul

6.30

C.D. Div 5

Fenstanton

4

A

Wed

3-Jul

2.30

Foxton

Meldreth

3

A

Wed

3-Jul

6.30

C.D. Div 1

Gilbert Cup?

4

H/A

Thu

4-Jul

6.30

Bus. Hse. B

Great Chesterford

2

A

Fri

5-Jul

6.30

Meldreth

Sawston B

4

H

Mon

8-Jul

6.30

Meldreth

Duxford

4

H

Tue

9-Jul

6.30

C.D. Div 1

Cambs. & Co.

4

A

Wed

10-Jul

2.30

Foxton

Comberton

3

A

Wed

10-Jul

6.30

C.D. Div 5

Eternit

4

A

Thu

11-Jul

6.30

Meldreth

Great Shelford

4

A

Fri

12-Jul

6.30

BH Mens

Beach A

2

H

Fri

12-Jul

6.30

Bus. Hse. A

Fulbourn

2

H

Sun

14-Jul

2.30

Friendly

Gransden

4

H

Mon

15-Jul

2.30

Friendly

North Herts

4

A

Mon

15-Jul

6.30

BH Mens

Eternit

2

H

Tue

16-Jul

6.30

C.D. Div 5

Little Shelford

4

A

Wed

17-Jul

2.30

Foxton

Newnham

3

H

Wed

17-Jul

6.30

Bus. Hse. A

Cottenham

2

H

Thu

18-Jul

6.30

Bus. Hse. B

Willingham B

2

H

Thu

18-Jul

6.30

Meldreth

Royston

4

A

Fri

19-Jul

6.30

BH Mens

Great Chesterford

2

A

Fri

19-Jul

6.30

C.D. Div 1

Beach

4

A

Sun

21-Jul

2.00

Events

Club Triples Club Day

6

H

Mon

22-Jul

6.30

Meldreth

Newnham

4

H

Tue

23-Jul

6.30

C.D. Div 1

Balsham

4

H

Wed

24-Jul

2.30

Foxton

Histon

3

A

Wed

24-Jul

6.30

BH Mens

Longstanton

2

H

Wed

24-Jul

6.30

C.D. Div 1

Gilbert Cup?

4

H/A

Thu

25-Jul

6.30

C.D. Div 5

Milton

4

H

Fri

26-Jul

6.30

BH Mens

Milton A

2

H

Sun

28-Jul

2.30

Events

3-2-1 Club Day

6

H

Mon

29-Jul

6.15

BH Mens

Cambourne

2

H

Tue

30-Jul

6.30

C.D. Div 1

Fenstanton

4

A

Wed

31-Jul

2.30

Foxton

Foxton

3

A

Thu

1-Aug

6.15

BH Mens

Fulbourn

2

H

Thu

1-Aug

6.15

Meldreth

Gamlingay

4

H

Fri

2-Aug

6.15

Bus. Hse. B

Abbey

2

H

Fri

2-Aug

6.15

C.D. Div 1

Sawston

4

A

Sun

4-Aug

2.30

Friendly

Cambridge VPs

6

H

Mon

5-Aug

2.30

Foxton

Barton

3

H

Mon

5-Aug

6.15

Bus. Hse. B

Histon

2

A

Tue

6-Aug

6.15

C.D. Div 1

Chesterton

4

H

Wed

7-Aug

2.30

Foxton

Great Shelford

3

H

Wed

7-Aug

6.15

BH Mens

Post Office B

2

H

Thu

8-Aug

6.15

Meldreth

Coton

4

A

Mon

12-Aug

6.15

C.D. Div 5

Histon

4

H

Tue

13-Aug

6.15

Bus. Hse. B

Post Office

2

A

Tue

13-Aug

6.15

C.D. Div 1

Alex Beehive

4

A

Wed

14-Aug

2.30

Foxton

Sawston

3

A

Wed

14-Aug

6.15

Meldreth

Coleridge

4

A

Thu

15-Aug

2.30

Friendly

Buntingford Ladies 

2

H

Thu

15-Aug

6.15

C.D. Div 5

Abington

4

A

Fri

16-Aug

6.15

Bus. Hse. A

Bassingbourn

2

H

Tue

20-Aug

6.15

C.D. Div 5

Girton

4

H

Wed

21-Aug

2.30

Foxton

Little Shelford

3

H

Wed

21-Aug

6.15

C.D. Div 1

Gilbert Cup S/F?

4

H/A

Thu

22-Aug

2.30

Friendly

Royston Ladies

4

A

Sun

25-Aug

10.00

Events

Open Triples Day

6

H

Tue

27-Aug

6.15

Meldreth

Comberton

4

A

Wed

28-Aug

2.30

Foxton

Coton

3

H

Wed

28-Aug

6.15

C.D. Div 1

Abbey

4

H

Sat

31-Aug

2.30

Events

Club Finals Day 1

6

H

Sat

7-Sep

2.30

Events

Club Finals Day 2

6

H

Thu

12-Sep

2.30

Friendly

Hertford Castle Ladies

3

A

Sat

14-Sep

11.00

Events

Fish & Chip Pairs

6

H

Melbourn Bowls Club